Agile projektu vadība

agile_lvIzstrādājot projektus, tiek izmantota Agile projektu vadības metodoloģija, ko parasti pielieto nozarēs, kurās tiek radītas jaunas idejas. Galvenokārt, tiek izdalīti divi aspekti: eXtreme Programming un Scrum.

Kāpēc Agile?

Lai runātu par Agile projektu vadības priekšrocībām, ir vērts pieminēt izstrādes laika samazināšanos, riska samazināšanos un lietotāju apmierinātības pieaugšanu.

Tradicionālajā programmatūru izstrādes projektu vadībā ļoti daudz laika tiek patērēts specifikāciju rakstīšanā un programmatūra tiek rakstīta vadoties pēc šīs specifikācijas. Ja projekta vidū ir vēlme ko mainīt vai ieviest no jauna procesa vidū, tas var būt apgrūtinoši un dārgi.

Agile metodoloģijas būtība slēpjas tajā, ka bieži visnoderīgākās lietas programmatūrā iespējams atklāt tikai to lietojot, tāpēc produkts klientiem tiek izstrādāts regulāros intervālos.

Katrā projekta iterācijas posmā IT House strādā ciešā sadarbībā ar klientu, lai pārstrukturizētu neizdarīto lietu sarakstu, kas balstīts uz biznesa mērķiem. Tas tiek darīts, lai pārliecinātos, ka tiek izstrādātas lietas, kas nes augstāko atdevi. Kā rezultātā ar šādu metodoloģiju izstrādāts projekts ātrāk sasniedz biznesa mērķus, nekā tas būtu izstrādājot to ar tradicionālo projektu vadības metodoloģiju. Kā arī šī pieeja nodrošina labāku projektu pārredzamību, nepārslogojot ar informāciju. 

Agile projektu vadības plusi:

  • zemāks risks,
  • izmaksu efektivitāte klientam,
  • iespēja vieglāk radīt kvalitatīvu produktu īsākā laikā.