IT House https://ithouse.lv Vadošā dizaina un izstrādes komanda Tue, 23 Jan 2018 08:51:45 +0000 lv hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.6.10 Coderetreat pasākums programmētājiem Ventspilī https://ithouse.lv/blog/2012/05/03/coderetreat-pasaakums-programmeetaajiem-ventspilii/ https://ithouse.lv/blog/2012/05/03/coderetreat-pasaakums-programmeetaajiem-ventspilii/#comments Thu, 03 May 2012 12:57:07 +0000 http://ithouse.lv/?p=610 Laba ziņa tiem, kas meklē jaunus izaicinājumus, lai attīstītu un pilnveidotu programmēšanas iemaņas – pirmo reizi Ventspilī notiks Coderetreat pasākums. Coderetreat ir dienu garš, intensīvs praktisks kurss ar fokusu uz programmatūras izstrādes un dizaina pamatiem. Tā ir unikāla iespēja visiem interesentiem iesaistīties praktiskās nodarbībās, kas vērstas uz pieredzes un zināšanu apmaiņu starp ekspertiem un kursa […]

The post Coderetreat pasākums programmētājiem Ventspilī appeared first on IT House.

]]>
Laba ziņa tiem, kas meklē jaunus izaicinājumus, lai attīstītu un pilnveidotu programmēšanas iemaņas – pirmo reizi Ventspilī notiks Coderetreat pasākums.

code-retreat-cropped

Coderetreat ir dienu garš, intensīvs praktisks kurss ar fokusu uz programmatūras izstrādes un dizaina pamatiem. Tā ir unikāla iespēja visiem interesentiem iesaistīties praktiskās nodarbībās, kas vērstas uz pieredzes un zināšanu apmaiņu starp ekspertiem un kursa dalībniekiem. Iepazīties ar pasākuma formātu var šeit: http://coderetreat.org/.

KAD? 2012.gada 12. maijs (sestdiena) no plkst. 09:00 līdz plkst.18:00
KUR? Ventspils Augstskola (Inženieru iela 101, Ventspils, LV-3601), auditorija C406
Reģistrācija pasākumam līdz 2012.gada 11. maijam šeit: http://bit.ly/IXZlsf

 

Piedalīties pasākumā tiek aicināti gan pieredzējuši programmētāji ar tādām valodu iemaņām, kā, piemēram, Ruby on Rails, PHP, Java, Python utml., gan IT fakultātes studenti, kuri savu dzīvi pēc diploma iegūšanas plāno saistīt ar Informācijas tehnoloģiju nozari.

Ideja par Coderetreat pasākumu rādās 2009. gadā IT konferencē „CodeMash”, ASV. Trīs gadu laikā Coderetreat koncepts pierādījis sevi kā efektīvu veidu IT speciālistu kompetences celšanai, un jau kopš 2011.gada Coderetreat tiek realizēts arī Latvijā.

Pasākumu Ventspilī organizē IT House sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un Ventspils Augstskolu.

The post Coderetreat pasākums programmētājiem Ventspilī appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2012/05/03/coderetreat-pasaakums-programmeetaajiem-ventspilii/feed/ 2
Programmēšana – ar ko sākt? https://ithouse.lv/blog/2012/03/29/programmeshana-ar-ko-saakt/ https://ithouse.lv/blog/2012/03/29/programmeshana-ar-ko-saakt/#comments Thu, 29 Mar 2012 12:54:47 +0000 http://ithouse.lv/?p=606 Avots: Flickr, @cellphonesusie Nevienam nav noslēpums, ka informācijas tehnoloģiju nozare ir viena no perspektīvākajām, un daudzi cilvēki maina savu profesiju tieši uz IT nozari. Kā arī bieži vien dzirdu jautājumums gan sev, gan kolēģiem: “Ar ko sākt, lai es iemācītos programmēšanu, ja man nav priekšzināšanu?”. Lai katru reizi neskaidrotu visu no sākuma, šajā blogā varēsiet atrast […]

The post Programmēšana – ar ko sākt? appeared first on IT House.

]]>
2083032591_4bd88be6fc

Avots: Flickr, @cellphonesusie

Nevienam nav noslēpums, ka informācijas tehnoloģiju nozare ir viena no perspektīvākajām, un daudzi cilvēki maina savu profesiju tieši uz IT nozari. Kā arī bieži vien dzirdu jautājumums gan sev, gan kolēģiem: “Ar ko sākt, lai es iemācītos programmēšanu, ja man nav priekšzināšanu?”. Lai katru reizi neskaidrotu visu no sākuma, šajā blogā varēsiet atrast praktiskus padomus un ieteikumus, kā sākt programmēt.

Mentors vai supervaronis, kas tevi glābs

Ja jums paziņu vai draugu lokā ir zināms kāds pieredzējs programmētājs jeb mentors, tas jums padarīs programēšanas iemaņu apgūšanu vieglāku un raitāku. Kā arī palīdzēs situācijās, kad esat vairākas stundas jau iestrēguši risinot kādu problēmu. Un šādās situācijās šis cilvēks, jums var dot norādījumus un padomus, kā vieglāk apgūt programmēšanas iemaņas un risināt problēmas. Tev kā jaunam programmētājam tādas situācijas būs visai bieži- to saku no savas pieredzes. Pašā sākumā es pats sāku apgūt programmēšanu bez mentora, un ir jābūt diezgan neatlaidīgam, lai tas izdotos.

Ja jums tomēr ir situācija, ka nepazīstat nevienu programmētāju, kas jūs varētu pamācīt, tad iesaku apmeklēt kādu no programmētāju pasākumiem – Ruby on RailsPHPJava. Šajos pasākumos var atrast gan līdzīgi domājošus, gan arī pieredzējušus programmētājus.

Programmēšana ir aizraujoša. Ar ko sākt?

Vēlējos citēt pāris rindas no grāmatas par to, kas ir programmēšana un cik vienkārša tā var būt. Par pašu grāmatu pastāstīšu nedaudz vēlāk rakstā:

“Believe it or not, if you can write a recipe on an index card, you can program a computer. At the simplest level, computer programming is nothing more than writing instructions for a computer to follow, step by step. The most important part of programming isn’t in knowing how to write a program or how to use a particular programming language, but in knowing what to create in the first place.

Some of the most popular and useful computer programs were created by people who didn’t have any formal training in math or computer science. Dan Bricklin invented the spreadsheet while studying for his MBA at Harvard Business School. Scott Cook, who worked in marketing and product develop- ment at Proctor & Gamble, created the popular money-management program Quicken after hearing his wife complain about the tedium of paying bills. Nineteen-year old Shawn Fanning created Napster, the first peer-to-peer file- sharing network, after hearing a friend complain about the difficulty of finding his favorite songs on the Internet.

The point is that anyone can figure out how to program a computer. What’s more important than knowing how to program a computer is knowing what to do with your programming skills. As Albert Einstein said, “Imagination is more important than knowledge.” After you have an idea for a program, you can use programming to turn your idea into reality.”

Izklausās vienkārši un skaisti? Ja vēlies būt prasmīgs programmētājs ir svarīgi ,uz kādiem pamatiem tu būvē savas zināšanas. Tātad ķeramies klāt pamatiem. Lai arī cik smieklīgi tas neizklausītots, iesaku apgūt arī datoru vēstures pamatus, saprast,  kā veidojas programmas, kas ir datubāzes, kā arī – kādas ir atšķirības starp dažādām programmēšanas valodām. Tas viss nepieciešams, lai nedaudz vēlāk, kad būsi pieredzējušāks programmētājs, tev būtu spējas atrisināt jebkurus programmēšanas uzdevumus.

Ja tu vispār neko, neko nezini par programmēšanas lietām, tad ir vērts izlasīt grāmatu Beginning Programming All-In-One Desk Reference For Dummies, jo, tāpat kā mājai ir svarīgi pamati, šādi paši pamati ir svarīgi arī programmētājam. Un, kad pamatzināšanas apgūtas, var ķerties klāt jau sarežģītākām lietām, kas vienozīmīgi būs aizraujošas.

108543 cover.indd

 

Minētajā grāmatā ir ietvertas šādas galvenās sadaļas “Programmēšanas pamati”, “Datu struktūras”, “Algoritmi”, “Web programmēšana”, “Programmēšanas valodu sintakses”, kā arī parādīta iespēja, kā praktiski uzrakstīt savas pirmās mazās programmas. Šobrīd jums šie vārdi var šķist kā svešvārdi, bet- sāciet lasīt- tad viss svešais kļūs pazīstams. Ja tu studētu augstskolā, parasti šīs tēmas tiktu ietvertas lekciju kursos, tā kā vari uzskatīt, ka esi apguvis jau daļu no augstskolās pasniegtā.

Nākošajā rakstā apskatīsim, kādi rīki tiek izmantoti, lai radītu Web aplikācijas. Šis raksts būs noderīgs gan tiem, kas lieto Windows, gan tiem, kas lieto Linux vai Mac OS.

Jautājumi, komentāri vai ieteikumi? 
Ja tu esi programmētājs-iesācējs un  tev ir kādi jautājumi, droši raksti komentāros un centīsimies uz tiem atbildēt. Bet, ja tu esi pieredzējis programmētājs, būšu pateicīgs par taviem ieteikumiem un padomiem jaunajiem programmētājiem komentāru sadaļā.

The post Programmēšana – ar ko sākt? appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2012/03/29/programmeshana-ar-ko-saakt/feed/ 8
Ruby on Rails Code Retreat arī Latvijā https://ithouse.lv/blog/2012/01/03/ruby-on-rails-code-retreat-arii-latvijaa/ https://ithouse.lv/blog/2012/01/03/ruby-on-rails-code-retreat-arii-latvijaa/#respond Tue, 03 Jan 2012 12:52:02 +0000 http://ithouse.lv/?p=601 Mēs, programmētāji bieži vien meklējam jaunus izaicinājumus, lai praktizētu un pilnveidotu mūsu programmēšanas iemaņas. Šoreiz runa par Ruby on Rails zināšanām. Viena no iespējām ir Code Retreat pasākumi, kas notiek visā pasaule un tagad arī pie mums Latvijā.   Kas ir Code Retreat? Coderetreat ir dienu garš, intensīvs praktisks trenniņš ar fokusu uz  programmatūras izstrādes […]

The post Ruby on Rails Code Retreat arī Latvijā appeared first on IT House.

]]>
Mēs, programmētāji bieži vien meklējam jaunus izaicinājumus, lai praktizētu un pilnveidotu mūsu programmēšanas iemaņas. Šoreiz runa par Ruby on Rails zināšanām. Viena no iespējām ir Code Retreat pasākumi, kas notiek visā pasaule un tagad arī pie mums Latvijā.

coderetreat01

 

Kas ir Code Retreat?

Coderetreat ir dienu garš, intensīvs praktisks trenniņš ar fokusu uz  programmatūras izstrādes un dizaina pamatiem. Dodot iespēju programmētājiem atbrīvoties no ikdienas spiediena  pabeigt uzdevumu pēc iespējas ātrāk, Coderetreat formāts ir pierādījis  sevi, kā ļoti efektīva metode programmēšanas meistarības pilnveidei. Iepazīties ar formātu sīkāk var http://coderetreat.org mājas lapā.

Pasākums notiks 21. janvārī, Latvijas Universitātes telpās. Pieteikšanās un vairāk par šo pasākumu Ruby on Rails Latvia Meetup mājas lapā. Pasākums ir bezmaksas, bet vietu skaits gan ir ierobežots, tādēļ piesakies savlaicīgi.

The post Ruby on Rails Code Retreat arī Latvijā appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2012/01/03/ruby-on-rails-code-retreat-arii-latvijaa/feed/ 0
Ruby Meetup in Riga https://ithouse.lv/blog/2011/12/06/ruby-meetup-in-riga/ https://ithouse.lv/blog/2011/12/06/ruby-meetup-in-riga/#respond Tue, 06 Dec 2011 12:50:40 +0000 http://ithouse.lv/?p=598 Hi Ruby enthusiasts!   Ir pienācis mums laiks visiem satikties, lai parunātu par Ruby, Rails un programmēšanas tēmām. Iepazīties vienam ar otru, dalīties pieredzē un zināšanām. Kad esat kafejnīcā Miit Lāčplēša ielā 10, uzmeklējiet mani. Ja vēlies padalīties visiem par kādu Ruby tēmu vai pieredzi, ieraksti komentāros vai sazvanies ar mani. It’s time to meet […]

The post Ruby Meetup in Riga appeared first on IT House.

]]>
Hi Ruby enthusiasts!

56883622_18f242e114-cropped

 

Ir pienācis mums laiks visiem satikties, lai parunātu par Ruby, Rails un programmēšanas tēmām. Iepazīties vienam ar otru, dalīties pieredzē un zināšanām.

Kad esat kafejnīcā Miit Lāčplēša ielā 10, uzmeklējiet mani. Ja vēlies padalīties visiem par kādu Ruby tēmu vai pieredzi, ieraksti komentāros vai sazvanies ar mani.

It’s time to meet for a first meetup to speak about Ruby, Rails and development topics. Learn each other to know better and share knowledge and experience. When you are at the cafe Miit in Lāčplēša iela 10, look for me. If you want to do a presentation about a Ruby topic please post it in comments or contact me directly.

Tiekamies un Ruby Rocks 🙂

The post Ruby Meetup in Riga appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2011/12/06/ruby-meetup-in-riga/feed/ 0
Enerģijas malks Tavam biznesam – kā piesaistīt klientus ar interneta palīdzību https://ithouse.lv/blog/2011/08/25/energjijas-malks-tavam-biznesam-kaa-piesaistiit-klientus-ar-interneta-paliidziibu/ https://ithouse.lv/blog/2011/08/25/energjijas-malks-tavam-biznesam-kaa-piesaistiit-klientus-ar-interneta-paliidziibu/#comments Thu, 25 Aug 2011 12:48:15 +0000 http://ithouse.lv/?p=595 Ikviens no mums ikdienā lieto Google, tomēr retais izmanto Google dažādo rīku vienkāršās un ērtās iespējas klientu piesaistē un savu ienākumu vairošanā. Kā padarīt Google un citus tiešsaistes risinājumus par efektīvu sava biznesa atbalsta instrumentu, jūs uzzināsiet   Trešdien, 2011.gada 14.septembrī Seminārs: LIAA 2. stāva konferenču zālē Adrese: Rīgā, Pērses iela 2, 2.stāva konferenču zālē […]

The post Enerģijas malks Tavam biznesam – kā piesaistīt klientus ar interneta palīdzību appeared first on IT House.

]]>
logo-cropped

Ikviens no mums ikdienā lieto Google, tomēr retais izmanto Google dažādo rīku vienkāršās un ērtās iespējas klientu piesaistē un savu ienākumu vairošanā. Kā padarīt Google un citus tiešsaistes risinājumus par efektīvu sava biznesa atbalsta instrumentu, jūs uzzināsiet

 

Trešdien, 2011.gada 14.septembrī
Seminārs: LIAA 2. stāva konferenču zālē
Adrese: Rīgā, Pērses iela 2, 2.stāva konferenču zālē

Neoficiālā daļa: uzreiz pēc pasākuma, 5 min gājienā no LIAA, plkst. 17:30 Birojnīcā, Bergu bazārs, Dzirnavu iela 84/2 (karte http://g.co/maps/nvzu).

Reģistrācija pasākumam: http://bit.ly/google-in-riga

Semināra laikā atbildēsim uz jautājumiem:

 • Kāpēc un kā man reklamēties tiešsaistē?
  Nav divu vienādu kompāniju, un katra no tām saskaras ar unikālām problēmām un izaicinājumiem. Digitālās revolūcijas kontekstā katram uzņēmumam svarīgs ir jautājums nevis “vai”, bet “kā” būt redzamam tiešsaistē.
 • Kā man mērīt savus rezultātus?
  Atrodoties tiešsaistē, uzņēmumam būtiski ir zināt ne tikai aspektus, kas darbojas veiksmīgi, bet jo sevišķi meklēt virzienus ar neattīstītu potenciālu. Google Analytics var sniegt uzņēmējam būtisku informāciju par to, kā apmeklētāji ienāk manā lapā, ko viņi tur dara, kā arī kad un kā viņi no tās aiziet. Kopā mēs apskatīsim dažus no svarīgākajiem mērījumiem, kas var palīdzēt novērtēt un uzlabot savu klātbūtni tiešsaistē ar Analytics palīdzību.
 • Kur man doties tālāk?
  Lēmumam par uzņēmuma pakalpojumu piedāvāšanu jaunā tirgū ir jābūt pārdomātam un izsvērtam. Ar praktiskiem piemēriem mēs aplūkosim, kā ir iespējams maksimizēt esošās eksporta iespējas, kā arī atrast un sagatavot sevi ieiešanai pavisam jaunos eksporta tirgos.

 

Semināra piedalīsies “Google” pārstāvji Deivids Dovlings (David Dowling), Laura Krasovska, Didzis Vilcāns un Artūrs Bernovskis, Mailigen.lv.

Semināra darba valoda: angļu valoda

The post Enerģijas malks Tavam biznesam – kā piesaistīt klientus ar interneta palīdzību appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2011/08/25/energjijas-malks-tavam-biznesam-kaa-piesaistiit-klientus-ar-interneta-paliidziibu/feed/ 1
The Startup Kids treileris https://ithouse.lv/blog/2011/04/11/the-startup-kids-treileris/ https://ithouse.lv/blog/2011/04/11/the-startup-kids-treileris/#comments Mon, 11 Apr 2011 12:46:52 +0000 http://ithouse.lv/?p=593 Iesaku noskatīties “The Startup Kids” filmu katram StartUp interesentam, kad tā būs pieejama šī gada pavasarī. Šobrīd var noskatīties treileri.

The post The Startup Kids treileris appeared first on IT House.

]]>
Iesaku noskatīties “The Startup Kids” filmu katram StartUp interesentam, kad tā būs pieejama šī gada pavasarī. Šobrīd var noskatīties treileri.

The post The Startup Kids treileris appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2011/04/11/the-startup-kids-treileris/feed/ 2
Blowem – The game that does not suck https://ithouse.lv/blog/2011/03/27/blowem-the-game-that-does-not-suck/ https://ithouse.lv/blog/2011/03/27/blowem-the-game-that-does-not-suck/#comments Sun, 27 Mar 2011 12:44:37 +0000 http://ithouse.lv/?p=590 Helsinkos Garage48 pasākumā strādāju kopā ar lielisku komandu. Komandas ideja bija radīt spēli telefoniem, kuras interaktvitāte slēpjas pūšanā. Tā kā 48h stundu laikā tika uztaisīts strādājošs prototips, darbs pie spēles izstrādes turpinājās arī pēc tam. Pēc nedaudz vairāk kā 2 mēnešiem – Jums tiek dota iespēja “iepūst draugam” – Blow’em. Nedaudz par to, kā gāja un […]

The post Blowem – The game that does not suck appeared first on IT House.

]]>
Helsinkos Garage48 pasākumā strādāju kopā ar lielisku komandu. Komandas ideja bija radīt spēli telefoniem, kuras interaktvitāte slēpjas pūšanā. Tā kā 48h stundu laikā tika uztaisīts strādājošs prototips, darbs pie spēles izstrādes turpinājās arī pēc tam.

Pēc nedaudz vairāk kā 2 mēnešiem – Jums tiek dota iespēja “iepūst draugam” – Blow’em. Nedaudz par to, kā gāja un kas sasniegts pastāstīs idejas autors – Vladimirs Grigors.

The post Blowem – The game that does not suck appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2011/03/27/blowem-the-game-that-does-not-suck/feed/ 2
Kā izsaukt citu bloku padotā bloka vietā? https://ithouse.lv/blog/2011/03/19/kaa-izsaukt-citu-bloku-padotaa-bloka-vietaa/ https://ithouse.lv/blog/2011/03/19/kaa-izsaukt-citu-bloku-padotaa-bloka-vietaa/#respond Sat, 19 Mar 2011 12:42:33 +0000 http://ithouse.lv/?p=588 Bloki ir ļoti vērtīga un ērta lieta, ko piedāvā Ruby. Parasti izmantojot blokus Ruby vai Ruby on Rails, visierastākais veids ir izsaukt metodi ar bloku un atpakaļ padot bloka mainīgos. Šoreiz gribu parādīt veidu kā izsaukt citu bloku nevis to kas ir palaists. Ierastais veids kā parasti tiek saukti bloki iekš RoR Ierastais bloku izsaukums […]

The post Kā izsaukt citu bloku padotā bloka vietā? appeared first on IT House.

]]>
Bloki ir ļoti vērtīga un ērta lieta, ko piedāvā Ruby. Parasti izmantojot blokus Ruby vai Ruby on Rails, visierastākais veids ir izsaukt metodi ar bloku un atpakaļ padot bloka mainīgos. Šoreiz gribu parādīt veidu kā izsaukt citu bloku nevis to kas ir palaists.

Ierastais veids kā parasti tiek saukti bloki iekš RoR

Ierastais bloku izsaukums ar metodi un mainīgo atgriešanu. Piemērs rāda, logout pogas attēlošanu.

def logout_link(user)
  if user.sign_in?
    yield
  end
end

Iekš view tas varētu izskatīties apmēram šādi.

<% logout_link(user) do %>
  <%= link_to "Logout", user_logout_path %>
<% end %>

Veids kā izsaukt citu bloku padotā vietā

Piemērs gan nav RoR bet tikai Ruby bet būtību tas nemaina, vai tas tiek saukt no view, vai helper vai vienalga no kurienes. Ideja ir šāda:

 • ir cilvēku klase
 • cilvēkiem ir šāds vai savādāks prāta stāvoklis (state)
 • cilvēki var tikt atapzīti (pieņemsim, ka no citu cilvēku puses), uz ko katrs var reaģēt individuāli, bet tas kurš veic atpazīšanu gaida kādu noteiktu reakciju.
 • ja cilvēkam nav sava individuālā reakcija tad viņš atbild tā kā atpazinējs ir gaidījis
 • ja ir cita reakcija, tad reaģē sev individuālā veidā

 

Vispirms es izveidoju Human klasi

class Human
  attr_accessor :reaction

  def initialize(state)
    @state=state
  end

  def acts_on_recognition_by &individual_reaction
    self.reaction=individual_reaction
  end

  def show_face
    "I show my face because I'm #{@state}"
  end

  def hide_face
    "I hide my face because I'm #{@state}"
  end

  def recognize person, &default_reaction
    if person.reaction
      person.reaction.call(person)
    else 
      default_reaction.call(person)
    end
  end

end

Tātad kas ir klasē, principā viss tas, ko jau iepriekš minēju. Katram cilvēkam ir noteikts stāvoklis (state). Katrs var reaģēt citādi uz atpazīšanu, un katrs cilvēks var atpazīt kādu citu cilvēku. Un vēl esmu pielicis divas metodes, kas atgriež kaut kādu informāciju ( hide_face, show_face).

Izveidoju trīs veida cilvēkus.

normal_person=Human.new("guiltless")
policeman=Human.new("fearless")
criminal=Human.new("guilty")

Normālo cilvēku, kurš ir “nevainīgs”, policistu, kurš ir “bezbailīgs” un noziedznieku, kurš ir “vainīgs”. Tā kā noziedzieks ir vainīgs viņš negrib tikt atpazīts.

criminal.acts_on_recognition_by do |person|
  person.hide_face
end

Tāpēc, ja kāds mēģina viņu atpazīts, tad šī persona slēpj savu seju.

Tālāk policists šīs abas personas mēģina atpazīt un reakcija ko viņš sagaida ir seja parādīšana.

normal_person_reaction=policeman.recognize(normal_person){|person|
  person.show_face
}

criminal_reaction=policeman.recognize(criminal){|person|
  person.show_face
}
puts normal_person_reaction
puts criminal_reaction

Un rezultātā mēs varam redzēt, kā reaģēt katrs no cilvēkiem.

I show my face because I'm guiltless
I hide my face because I'm guilty

Kas šeit notiek?

Metode recognize tiek izsaukta ar bloku, kas ir jāizsauc tikai tad ja personai nav savas reakcijas, tā kānormla_person tādas nav, tad tiek izpildīts padotais bloks un persona parāda seju. Bet tā kā criminal ir individuāla reakcija uz atpazīšanu, tad šai personai tiek izsaukts bloks, kas ir iepriekš definēts ar metodiacts_on_recognition_by. Un rezultātā viena bloka vietā tiek izsaukts cits. Kāds ir ieguvums? Ir iespējams izveidot HTML wrapperus, kas vienu bloku aizvieto ar citu vai papildināt bloku ar ko citu. Piemēram, vienmēr iekš form_for, beigās parādīt savas pogas, vai tamlīdzīgi. Atšķirībā no yield, kas vienmēr atgriežas pie padotā bloka, šajā gadījumā var atgriezties pie cita bloka.

Varbūt esmu palaidis ko garām vai ir kādas kļūdas, droši dodiet ziņu komentāros. Ceru, ka kādam šis noderēs!

The post Kā izsaukt citu bloku padotā bloka vietā? appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2011/03/19/kaa-izsaukt-citu-bloku-padotaa-bloka-vietaa/feed/ 0
Tonu Runnel par Edicy un kā sasniegt rezultātus https://ithouse.lv/blog/2011/03/17/tonu-runnel-par-edicy-un-ka-sasniegt-rezultatus/ https://ithouse.lv/blog/2011/03/17/tonu-runnel-par-edicy-un-ka-sasniegt-rezultatus/#respond Thu, 17 Mar 2011 12:40:13 +0000 http://ithouse.lv/?p=585 Arvien biežāk Open Coffee Club Riga pasākumus pagodina ārzemju StartUp viesi. Viens no tādiem bija Tonu Runnel, kas pārstāvēja Edicy. Viņu bizness ir piedāvāt cilvēkiem pašiem  vienkārši un ātri izviedot mājas lapas no gataviem paraugiem. Gadījumā, ja ir nepieciešams ātrs risinājums, tad šis ir visnotaļ labs variants. Prezentācijā (angļu valodā) viņš stāstīja par uzņēmuma izveidošanu, […]

The post Tonu Runnel par Edicy un kā sasniegt rezultātus appeared first on IT House.

]]>
Arvien biežāk Open Coffee Club Riga pasākumus pagodina ārzemju StartUp viesi. Viens no tādiem bija Tonu Runnel, kas pārstāvēja Edicy. Viņu bizness ir piedāvāt cilvēkiem pašiem  vienkārši un ātri izviedot mājas lapas no gataviem paraugiem. Gadījumā, ja ir nepieciešams ātrs risinājums, tad šis ir visnotaļ labs variants.

Prezentācijā (angļu valodā) viņš stāstīja par uzņēmuma izveidošanu, piesaistot vienu no Skype līdzīpašniekiem. Šis ir kārtējais piemērs tam, ka no idejas, pie tam ar mazu komandu, ir iespējams  veiksmīgi virzīties uz priekšu un sasniegt labus rezultātus pasaules mērogā.

The post Tonu Runnel par Edicy un kā sasniegt rezultātus appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2011/03/17/tonu-runnel-par-edicy-un-ka-sasniegt-rezultatus/feed/ 0
Aleksejs Mjaliks stāsta par IPhone spēles Airstrike Command izstrādes pieredzi https://ithouse.lv/blog/2011/03/17/aleksejs-mjaliks-staasta-par-iphone-speeles-airstrike-command-izstraades-pieredzi/ https://ithouse.lv/blog/2011/03/17/aleksejs-mjaliks-staasta-par-iphone-speeles-airstrike-command-izstraades-pieredzi/#respond Thu, 17 Mar 2011 12:37:56 +0000 http://ithouse.lv/?p=583 Aleksejs kopā ar citiem domubiedriem no Londonas, Ņujorkas un Oslo izstrādā spēli “Airstrike Command”, kas paredzēta iPhone telefoniem. Prezentācija (angļu valodā) notika ikmēneša pasākumā Open Coffee Club Riga, kurā viņš stāstīja par savu pieredzi, izaicinājumiem un grūtībām. Man pašam personīgi visinteresantākā šķita tieši jautājumu un atbilžu daļa.

The post Aleksejs Mjaliks stāsta par IPhone spēles Airstrike Command izstrādes pieredzi appeared first on IT House.

]]>
Aleksejs kopā ar citiem domubiedriem no Londonas, Ņujorkas un Oslo izstrādā spēli “Airstrike Command”, kas paredzēta iPhone telefoniem. Prezentācija (angļu valodā) notika ikmēneša pasākumā Open Coffee Club Riga, kurā viņš stāstīja par savu pieredzi, izaicinājumiem un grūtībām. Man pašam personīgi visinteresantākā šķita tieši jautājumu un atbilžu daļa.

The post Aleksejs Mjaliks stāsta par IPhone spēles Airstrike Command izstrādes pieredzi appeared first on IT House.

]]>
https://ithouse.lv/blog/2011/03/17/aleksejs-mjaliks-staasta-par-iphone-speeles-airstrike-command-izstraades-pieredzi/feed/ 0