Kāpēc mēs izvēlamies Ruby?

Ruby on Rails ir programmatūras bibliotēka, kas paplašina Ruby programmēšanas valodu. Tās autors ir David Heinemeier Hansson, kurš to izveidoja 2005. gadā un nodēvēja to par “Ruby on Rails”, lai arī to bieži sauc vienkārši par “Rails”.

Rails ir sistēma, kuru izmanto veidojot mājas lapas. Rails apvieno Ruby programmēšanas valodu ar HTML, CSS, JavaScript un citām tīmekļa tehnoloģijām, lai palīdzētu lietojumprogrammas izveidot efektīvākas un pilnīgākas.

Koncentrējoties uz vienkāršību un produktivitāti, mēs izmantojam šo izcilo sistēmu, lai nodrošinātu pilnīgus programmatūras risinājumus un pastiprinātu to ar mūsu ekspertīzi, pievinojot papildus vērtību jūsu biznesam.

Veidot mūsdienīgu tīmekļa lietojumprogrammu ir izaicinošs process. Ruby on Rails padara šo procesu daudz vienkāršāku un patīkamāku.

Ruby ir programmēšanas valoda, kuru pirms vairāk nekā 20 gadiem izveidoja Yukihiro Matsumoto a.k.a. “Matz”.

Ruby tiek izmantota programmētāju vidū, lai izveidotu precīzu un vienkāršu sintaksi. Ruby ierindojas starp top 10 citām populārākajām programmēšanas valodām pasaulē. Tāpat kā Java vai C, Ruby ir vispārēji lietota programmēšanas valoda, kas tiek visvairāk izmantota tīmekļa programmu izstrādē.

Ruby galvenā priekšrocība ir RubyGems, kas ļauj viegli izveidot un koplietot programmatūru bibliotēkas (Gems). Tās paplašina Ruby un palīdz veidot sarežģītas tīmekļa programmas.

RoR datubāzes loģika ir nošķirta no lietotnes līmeņa, tāpēc risinājumu migrēšana ir vienkārša un ātra.

RoR sistēmā katram koda elementam ir sava vieta. Tas atvieglo kļūdu konstatēšanas un izlabošanas procesu, un arī jauni tīmekļa izstrādātāji var ātri iemācīties strādāt ar šo platformu.

RoR platforma nemitīgi attīstās atbilstoši visjaunākajām tendencēm un ir vismaz soli priekšā tādām PHP platformām kā Cake PHP.

RoR ir atvērtā koda programmatūra, tā pieejama bez maksas, tai nav nepieciešamas dārgas serveru sistēmas, un tās uzturēšana ir salīdzinoši lēta.

RoR pilnībā atbilst tā sauktās spējās izstrādes (agile development) vajadzībām – ir iespējama elastīgs izstrādes process, un lietotni var pielāgot mainīgajām prasībām. Ilgstošas izstrādes plāni vairs nesabruks pēc pirmās saskares ar klientu.

IT House biežāk izmantotās tehnoloģijas

Kāpēc GIT?

Git ir nozīmīgs sadarbības rīks un ļoti jaudīga versiju kontroles sistēma. Tā ir ļoti ātra, efektīva un pielāgojama sistēma, kuru izstrādājis un izveidojis Linus Torvalds (Linux radītājs).

Git ļauj cilvēku komandai vienlaicīgi kopā strādāt ar vienu un to pašu projektu, bet tajā pašā laikā lokāli – katram no projekta dalībniekiem ir failu kopija. Kad kāds no dalībniekiem lokāli veic izmaiņas, viņš to var apvienot ar projektu. Pārējie projekta dalībnieki var atbilstoši atjaunināt savus vietējos failus ar jaunāko projekta versiju.

Lai darbotos un veiktu lielāko daļu finkcijas ar Git, ir vajadzīgi tikai vietējie faili un resursi. Citas alternatīvas versiju vadības sistēmas darbojas interneta tīklā, kas palielina latenci.

Git darbojas ātri. Visa projekta vēsture tiek glabāta lokāli un operācijas tiek izpildītas gandrīz uzreiz. Ar Git ir iespējams strādāt bezsaistē un veikt izmaiņas vēlāk tiešsaitē jebkurā laikā.

Pirms izmaiņu saglabāšanas Git projektā, tās tiek kontrolētas ar summas testu. Ja tiek veiktas kādas izmaiņas faila vai direktorijas saturā, Git to atklās un pārbaudīs. Šī funkcionalitāte ir būtiska Git filozofijas sastāvdaļa. Katras izmaiņas Git projektā tiek saglabātas datubāzē. Tas nozīmē, ka ir iespējams atgriezties projekta iepriekšējā stāvoklī.

Why ZurbFoundation?

Zurb Foundation ir advancētākā, responsīvā front-end sistēma pasaulē, kas rakstīta HTML, CSS, SASS un JavaScript programmēšanas valodās.

Šī sistēma ļauj daudz vieglāk un ātrak izveidot uzlabotus lietotāja saskarnes prototipus tīmekļa vietnēm un lietojumprogrammām. Tā darbojas praktiski ar jebkuru ierīci, sākot no mobīlajiem tālruņiem un klēpjdatoriem, līdz televizora ekrāna lietojumprogrammām, nodrošinot lielisku pielāgošanos, vienmērīgākas animācijas un lielisku atbalstu pieskāriena ievadei.

Zurb Foundation ir ļoti viegli izmantot, nodrošinot ātrāku produkta izstrādes laiku.

Šī sistēma darbojas ar gandrīz ar jebkuru CMS (satura pārvaldības sistēmu), un tā ļauj nodrošināt jebkāda veida unikālu saturu dažādās ierīcēs. Zurb Foundation ir arī pilnībā saderīga ar visām back-end servera tehnoloģijām un sistēmām.

RSpec

RSpec ir programmatūras koda testēšanas rīks priekš Ruby, ko parasti sauc par uzvedības centrētu attīstību (Behavior Driven Development – BDD). To izveidoja 2005. gadā Steven Baker, kopā ar Dave Astels un Aslak Hellesøy ieguldījumu.

“R” apzīmē Ruby, bet “Spec” ir specifikācija. “Spec” ir izpildāms piemērs, kas pārbauda, vai kontrolētajā kontekstā kāda koda daļa parāda paredzamo darbību.

RSpec pārbauda funkcionalitētes uzvedību, nevis konkrētas metodes.

Lai pārbaudītu lietojumprogrammu kļūdas, ir jāļauj tai darboties ar dažādiem datu variantiem un jānovērtē, vai rezultāti atbilst tiem, kas ir paredzēti. RSpec ļauj automatizēt lielāko daļu testēšanas darbības.

Tā ne tikai pārbauda jaunizveidoto koda fragmentu, bet arī ļauj izstrādātājiem pēc katra atjauninājuma ātri pārskatīt visu projektu, lai pārliecinātos, ka jaunās izmaiņas neizjauc projekta funkcionalitāti.

RSpec izmanto īpašas sintakses un metodes, lai testa kodu padarītu lasāmāku. Tas dod programmētājam labāku izpratni par testu un atvieglo tā saprašanu.

IT House plaši izmanto RSpec, lai pārbaudītu katru kritisko funkcionalitāti pirms produkta iesniegšanu darbībā. Tas ne tikai ļauj mums pamanīt un novērst programmatūras kļūdas, bet arī rada spēcīgu programmatūras integritāti, aizsargājot esošo funkcionalitāti, pirms tiek pievienota jauna funkcija.

Regresijas testēšana

Kvalitatīva testēšana ir ļoti nozīmīgs projeta izstrādes posms

Šajā posmā tiek pārbaudīts vai esošā sistēma strādā tieši tā, kā klients vēlas. Tiek pārbaudīts, vai produkts funkcionē atbilstoši dizaina prasībām, lietošanas ērtumam kā arī datu drošības līmenim.  No visām pieejamām testēšanas metodēm IT House izmanto regresijas testus.

Regresijas testu būtība ir novērst problēmas un neatbilstības jau darba gaitā, nevis pārbaudīt sistēmu tikai produkta izstrādes beigu postmā. Regresijas testi tiek veikti katra darba posma beigās, lai pārbaudītu, kā pievienotā funkcionalitāte saskan ar prasīto un vai tā strādā nevainojami. Programmējot reizēm atkārtoti tiek pieļautas vienādas kļūdas, un, lai tās varētu ātri un operatīvi novērst, programmētājs veido atsevišķu testu, kas pārbauda tieši šīs kļūdas. Visu testu kopums tiek regulāri lietots, lai varētu laicīgi uzzināt darba gaitā radušās kļūdas un tās labot, garantējot precīzi izstrādātu gala produktu.

Citas IT House izmantotās tehnoloģijas

Tīmeklā izstrāde platformas jeb servera puses tehnoloģijas

Datu bāzes, Projekta nodošana un mākonī bāzēti arhitektūras risinājumi

Tīmeklā izstrādes rīki, uzraudzība un racionāla (lean) izstrāde

Sāc savu projektu ar IT House jau tagad